Hakkımızda

Şirketimiz iş hayatına kurucusu Abdullah KELEŞ tarafından 1960 yılında “Mak-Oto” adıyla “Oto-Elektrik” tamiri ile başlamıştır.

1961’de Minibüs, Otobüs ve Kamyon müşterilerinin teşvikiyle Webasto ve Eberspacher marka kaloriferlerin tamir ve revizyon işini üstlenerek kendisini Webasto türü kuru tip bağımsız araç ısıtıcıları üzerine geliştirmeye başlamıştır.

1968 yılında bu konuda kendini Türkiye’de kanıtlamış olan firmamız, KAELSA adını markalaştırarak tescil ettirmiş ve ilk Türk yapımı kuru tip araç ısıtıcılarını üretmiştir.

1969 yılında  bu ısıtıcıları ilk olarak Bursa Karsan Karasör San. A.Ş. firmasının üretmiş olduğu Leyland marka otobüslere vermeye başlamıştır.

Araç ısıtıcısı yapımı konusunda kendini Türkiye‘de kanıtlamış olan kurucumuz Abdullah KELEŞ daha da gelişmek adına;

1971 yılında da Webasto’nun Ankara Yetkili Servisliğini almıştır.

1971 ve 1972 yılların da Webasto ve Ebersbacher’den gelen teklifler üzerine iki firmadan da Almanya’ya giderek eğitimler almıştır.

Bu yıllarda artık Türkiye’de %100 Yerli araç ısıtıcısı üretiminde aranılan ve güvenilen bir marka olmuştur.

Kuruluşundan bu yana MİSYONU her zaman %100 YERLİ olan firmamız;

1983’de Otokar A.Ş. üretmiş olduğu Deutz marka Magirüs minibüslerine 10 yıl süreyle KAELSA marka araç ısıtıcılarını tercih etmiştir.

1998’de sulu tip kaloriferlerde kullanılmak üzere 3 çeşit santrafüj su devridaim pompası üretimine geçmiştir. Bu pompalar satışa sunulduğunda piyasada MAZOT AKTARMA POMPASI ihtiyacı doğmuş ve 4 yıllık bir AR-GE çalışması sonunda,

2005 yılında MAZOT TRANSFER POMPASI üretmeye başlamıştır.

Tarım ve inşaat sektörlerinde tercih edilen güvenilir bir marka olmanın yanı sıra;

2006’da MAZOT AKTARMA POMPASI kalite ve hızlı servis hizmeti konusunda diğer markaların önüne geçerek bir kez daha kendini kanıtlamış ve tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

KAELSA firması Türkiye’de birçok ilke imza atmıştır.

Gururumuz ve Misyonumuz
“KAELSA”